Овој производ беше успешно додаден во количката!

Погледнете ја кошничката за купување

Машински леќи од 1,1 инчи

Краток опис:

  • Индустриски објектив
  • Компатибилен со сензор за слика од 1,1 инчи
  • Резолуција од 20 ~ 25 MP
  • Фокусна должина од 6 mm до 75 mm
  • C Монтирање


Производи

Детали за производот

Ознаки на производи

Модел Формат на сензор Фокусна должина (мм) FOV (H*V*D) TTL (мм) IR филтер Отворање Монтирајте Единечната цена
cz cz cz cz cz cz cz cz cz

Објективите за машинско гледање од 1,1 инчи може да се користат со сензорот за слика IMX294.Сензорот за слика IMX294 е дизајниран да ги задоволи потребите на безбедносниот сегмент.Новиот водечки модел со големина 1,1 инчи е оптимизиран да се користи во безбедносни камери и индустриски апликации.Сензорот CMOS Starvis со задно осветлување постигнува 4K резолуција со 10,7 мегапиксели.Извонредните перформанси со слаба осветленост се постигнуваат со големата големина на пиксели од 4,63 µm.Ова го прави IMX294 идеален за апликации со слаба светлина, со што се елиминира потребата од дополнително осветлување.Со брзина на слики од 120 fps на 10 бита и 4K резолуција, IMX294 е идеален за видео апликации со голема брзина.

ЧуангАн оптика1.1машински видкарактеристики на леќите:Инспекција со висока резолуција.

Примарната употреба на машинскиот вид е автоматска проверка и сортирање базирана на слика и насочување со роботи.Оптичкото сортирање е идеја која првпат произлезе од желбата да се автоматизира индустриското сортирање на земјоделски производи како овошје и зеленчук.

ЧуангАн Оптика 1,1 инчилеќа за машински видes може да се користи при сортирање на земјоделски бои: недеструктивно тестирање на квалитетот на овошјето и зеленчукот, тестирање на квалитетот на листовите од тутун, примена во идентификација и оценување на зрната, примена во земјоделски машини.

уил

Монохроматските камери откриваат нијанси на сиво од црно до бело и можат да бидат ефективни при сортирање производи со дефекти со висок контраст.

Заедно со интелигентен софтвер, сортирачите со камери се способни да ја препознаат бојата, големината и обликот на секој објект;како и бојата, големината, обликот и локацијата на дефектот на производот.Некои интелигентни сортирачи му дозволуваат на корисникот да дефинира неисправен производ врз основа на вкупната неисправна површина на кој било даден објект.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи