Избрана

Производ

Мини леќи за монтирање M2

Ендоскопски леќи;Формат на слика од 1/9" до 1/6";M2.2*P0.25 Монтирање;Фокусна должина од 1мм до 2мм;Снимајте FoV до 120 степени

Мини леќи за монтирање M2

Ние не испорачуваме само производи.

Ние испорачуваме искуство и создаваме решенија

 • Леќи за рибино око
 • Леќи со ниска дисторзија
 • Леќи за скенирање
 • Автомобилски леќи
 • Широкоаголни леќи
 • Објективи за видео надзор

Преглед

Основана во 2010 година, Fuzhou ChuangAn Optics е водечка компанија во производство на иновативни и супериорни производи за светот на видот, како што се леќи за видео надзор, леќи за рибино око, леќи за спортски фотоапарат, леќи без изобличување, автомобилски леќи, леќи за машинско гледање итн. приспособена услуга и решенија.Задржете ја иновативноста и креативноста се нашите развојни концепти.Истражувачите на членовите во нашата компанија се трудат да развијат нови производи со повеќегодишно техничко знаење, заедно со строгото управување со квалитетот. Ние се стремиме да постигнеме стратегија за победа-победа за нашите клиенти и крајни корисници.

 • 10

  години

  Ние сме специјализирани за истражување и развој и дизајн веќе 10 години
 • 500

  Видови

  Ние независно развивме и дизајниравме повеќе од 500 видови оптички леќи
 • 50

  Земји

  Нашите производи се извезуваат во повеќе од 50 земји и региони
 • Функција и принцип на филтри со тесен опсег
 • Кои се леќите М8 и М12?Која е разликата помеѓу леќите M8 и M12?
 • Дали е широкоаголен објектив погоден за портрети?Принцип на сликање и карактеристики на широкоаголните леќи
 • Што е телецентричен објектив?Кои карактеристики и функции ги има?
 • Како се класифицираат индустриските леќи?Како се разликува од обичните леќи?

Најнови

Член

 • Функција и принцип на филтри со тесен опсег

  1.Што е филтер со тесен опсег?Филтрите се оптички уреди кои се користат за избор на саканиот опсег на зрачење.Филтрите со тесен опсег се еден вид пропусен филтер кој овозможува светлината во одреден опсег на бранови должини да се пренесува со висока осветленост, додека светлината во другите опсег на бранови должини ќе се апсорбира ...

 • Кои се леќите М8 и М12?Која е разликата помеѓу леќите M8 и M12?

  Кои се леќите М8 и М12?M8 и M12 се однесуваат на типови на големини на монтирање што се користат за мали леќи за фотоапарат.Објективот M12, исто така познат како објектив со S-приклучок или леќа на плоча, е тип на леќи што се користи во камери и системи за видео надзор.„M12“ се однесува на големината на конецот за монтирање, која е со дијаметар од 12 mm.Леќи М12 и...

 • Дали е широкоаголен објектив погоден за портрети?Принцип на сликање и карактеристики на широкоаголните леќи

  1.Дали широкоаголниот објектив е погоден за портрети?Одговорот обично е не, широкоаголните леќи генерално не се погодни за фотографирање портрети.Широкоаголниот објектив, како што сугерира името, има поголемо видно поле и може да вклучи повеќе сценографија во кадарот, но исто така ќе предизвика изобличување и деформација...

 • Што е телецентричен објектив?Кои карактеристики и функции ги има?

  Телецентрична леќа е вид на оптичка леќа, позната и како телевизиска леќа или телефото леќа.Преку специјалниот дизајн на леќите, неговата фокусна должина е релативно голема, а физичката должина на објективот е обично помала од фокусната должина.Карактеристика е што може да претставува далечен објект...

 • Како се класифицираат индустриските леќи?Како се разликува од обичните леќи?

  Индустриските леќи се широко користени во индустриското поле и се еден од најчестите типови леќи.Различни типови индустриски леќи може да се изберат според различни потреби и сценарија за примена.Како да се класифицираат индустриските леќи?Индустриските леќи можат да се поделат на различни типови според...

Нашите стратешки партнери

 • дел (8)
 • дел-(7)
 • дел 1
 • дел (6)
 • дел-5
 • дел-6
 • дел-7
 • дел (3)